Protokół I posiedzenia w 2026 roku

Protokół I posiedzenia w 2026 roku

Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Katowicach

Data | godzina 31.03.2026 | 10:00 | Zapraszający na posiedzenie: Wojciech Saługa – Przewodniczący WRBRD

PROGRAM POSIEDZENIA

  1. Otwarcie posiedzenia
  • Zatwierdzenie planów wydatków Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego w Bielsku – Białej, Częstochowie i Katowicach przeznaczonych na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego w 2026 r. – podjęcie stosownych uchwał
  • Zatwierdzenie planu wydatków Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Częstochowie przeznaczonych na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego w 2026 r. z środków niewykorzystanych w 2025 r.
  • Zapoznanie Członków WRBRD ze stanem bezpieczeństwa na śląskich drogach – wystąpienie przedstawiciela Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.
  • Sprawy bieżące.
  • Zakończenie posiedzenia.

1. Otwarcie posiedzenia.

Pod nieobecność (spowodowaną wypełnianiem innych obowiązków), Marszałka Województwa Śląskiego, Przewodniczącego Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wojciecha Saługi, Wicemarszałek Województwa Śląskiego, Grzegorz Boski, otworzył Posiedzenie i powitał zebranych członków Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Obrady prowadził Sekretarz WRBRD – Krzysztof Przybylski.

2. Zatwierdzenie planów wydatków Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej, Częstochowie i Katowicach przeznaczonych na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego w 2026 r.

Sekretarz Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Krzysztof Przybylski, przedstawił stosowne projekty uchwał dotyczące zatwierdzenia poszczególnych planów wydatków Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej, Częstochowie i Katowicach na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego w 2026 r.

Po przedstawieniu szczegółowych propozycji zgłoszonych w przedmiotowej sprawie, przystąpiono do głosowania kolejnych uchwał nr 1, 2, 3 (stanowiących kolejno załączniki nr 1, 2, 3 do niniejszego protokołu) dotyczących zatwierdzenia planów wydatków Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej, Częstochowie i Katowicach w części przeznaczonej na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego w roku 2026.

Uchwały przyjęto jednogłośnie.

3. Zatwierdzenie planów wydatków Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego w Częstochowie przeznaczonych na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego w 2026 r. ze środków nie wykorzystanych w 2025 r.

Sekretarz Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Krzysztof Przybylski, przedstawił stosowny projekt uchwał dotyczące zatwierdzenia planu wydatków Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Częstochowie przeznaczonych na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego w 2026 r. ze środków nie wykorzystanych w 2025 r.

Uchwałę przyjęto jednogłośnie.

4. Zapoznanie Członków WRBRD ze stanem bezpieczeństwa na śląskich drogach.

Podinspektor Krzysztof Stankiewicz – Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, zapoznał Radę ze stanem bezpieczeństwa na drogach Województwa Śląskiego, przedstawiając szczegółowo konkretne dane obrazujące stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym w województwie śląskim w okresie od stycznia do grudnia w latach 2021-2025 ze szczególnym uwzględnieniem poszczególnych kwartałów 2025 roku.

5. Sprawy bieżące.

Do Sekretariatu Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Katowicach nie wpłynęły żadne sprawy, które należałoby przeprocedować podczas tego Posiedzenia.

6. Zakończenie posiedzenia.

Elementem kończącym posiedzenie Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego było podpisanie porozumienia pomiędzy Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Katowicach a Wojewódzkim Pogotowiem Ratunkowym.

Porozumienie, które zostało podpisane przez Dyrektorów obu instytucji umożliwia wspólne działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach Województwa Śląskiego.

Ratownicy z WPR Katowice będą mogli doskonalić technikę prowadzenia samochodów służbowych oraz motocykli, zaś pracownicy WORD Katowice zostaną przeszkoleniu z zakresu pierwszej pomocy.

Inne posiedzenia WRBRD

Przejdź do treści